Фальш стіна із ГК

Фальш стіна із ГК Фальш стіна із ГК
Фальш стіна із ГК

Витрата матеріалів на 1 м2 конструкції
на каркасі з металопрофілів:

1. Лист г/к 12,5 мм - 1,05 м. кв
2. Профіль UD 27 - 0,76 м. пог
3. Профіль СD 60 - 3 м. пог
4. Саморіз 3,5 х 25 мм - 25-30 шт
5. Дюбель 6/40 мм - 4 шт
6. Деталь ES 60/125 - 2 шт
7. Стрічка серпянка - 1 м. пог
8. Гіпс шпакл. FUGENFULLER - 0,3 кг.

 

Гіпсокартонна фальшстіна KNAUF на металлокаркасі

Інструкція з монтажу гіпсокартонної фальшстіни KNAUF на металлокаркасі

Гіпсокартонна фальшстіна або пристінна конструкція - це облицювання існуючої стіни гіпсокартонними листами з метою її вирівнювання і (або) утеплення.

Конструкція складається з металевого каркаса, облицьованого листами гіпсокартону.

У місці установки гіпсокартонної фальшстіни, після попередньої розмітки із застосуванням горизонтального і вертикального рівнів, по периметру (стіни, підлога, стеля) строго в одній площині встановлюються НАПРАВЛЯЮЧІ ПРОФІЛІ UD27 або UD17 (у разі застосування економ профілів для "тісних" приміщень).

Профілі UD легко прирізаются ножицями по металу, їх кріплення до підстав проводиться УДАРНИМИ ДЮБЕЛЯМИ (дюбелями швидкого монтажу) довжини з кроком не більше 600 мм. Для віброізоляції на тильну сторону денець направляючих профілів UD наклеюється демпферна стрічка зі спіненого поліуретану.

В напрямні профілі UD, спочатку в нижній, а потім у верхній вставляються стієчні профілі CD, відрізані по висоті приміщення. Стоякові профілі вирівнюють строго по вертикалі з кроком між їх осями 400 або 600 мм, місця з'єднання профілів CD і UD фіксуються саморізами зі свердлом 3,5 х 9,5/11 мм Для додання жорсткості конструкції профілі CD кріпляться до основної стіни деталями ES 60/125 (П-образними скобами або просто П-образками) з кроком не більше 1 м.

Після підготовки металлокаркаса в його вільний простір монтуються необхідні комунікації, електропроводка прокладається і т. д.

Відповідно до подальшої черговості, якщо це необхідно і було заздалегідь передбачено, для утеплення фальшстени між стоечними профілями CD закладається оізолірующій шар з мінеральної вати KNAUF INSULATION (рулонної або листової). Вата повинна щільно заповнити проміжок між профілями і не повинна сповзати під власною вагою.

Потім проводиться монтаж гіпсокартонних листів. Поперечні кромки листів, що не мають обнижений, повинні бути завчасно розшиті фасками не менше 8 х 8 мм за допомогою ножа для різання гіпсокартону. Листи кріпляться вертикально до отриманого металокаркасу саморізами по металу 3,5 х 25 мм з кроком не більше 250 мм. Горизонтальні стики сусідніх листів повинні бути зміщені відносно один одного мінімум на 50 см, нижній і верхній фрагменти листів, звернені до підлоги і стелі, також не повинні бути коротшими 50 див. Крім того, слід пам'ятати, що гіпсокартон не може спиратися безпосередньо на підлогу, відстань між кромкою листа і підлогою має бути близько 10 мм.

Правильно виготовленні шви між листами гіпсокартону відіграють вирішальну роль у тому, як буде виглядати готова фальшстіна в цілому. Щоб уникнути розтріскування шви необхідно зміцнити бандажної стрічки (стрічкою-серпянкой). Однаково підходять паперова перфорована стрічка і стрічки зі скловолокна, як гладкі (флізелінові), так і сітчасті самоклеючі (серпянки).

Порядок робіт залежить від виду застосовуваної стрічки.

Якщо, використовуємо паперову стрічку або гладку стрічку з скловолокна, то на шов з допомогою шпателя попередньо наноситься тонкий шар заповнювач для швів KNAUF FUGENFULLER. Відразу після накладення шпаклівки потрібно втиснути в неї паперову стрічку або гладку стрічку з скловолокна. Зручніше за все це зробити за допомогою вузької (наприклад, 50 мм) шпателя. Лінія стику плит повинна припадати на середину стрічки. Після цього потрібно дати шпаклевочному матеріалу підсохнути і потім широким (наприклад, 100 мм і більше) шпателем остаточно загладити шов, звертаючи увагу на те, щоб зашпакльований шов разом з сусідніми плитами становив загальну поверхню.

Якщо при вирівнюванні на поверхні шва з'являються невеликі подряпини, то їх видаляти не варто, оскільки операцію в будь-якому випадку доведеться повторити ще раз начисто.

У разі застосування для обробки швів самоклеїться сітчастої стрічки (серпянки), її необхідно кріпити (клеїти) безпосередньо на шов між гіпсокартонними листами, і тільки після цього приступати до закладення шпаклівкою. При цьому, шпаклівка із зусиллям вдавлюється в сітку так, щоб вона проникла в комірки сітки.

Повторне вигладжування як у першому, так і в другому випадку проводиться після повного висихання першого шару шпаклівки. Ідеальним для цього буде застосування фінішної грануфлекс шпаклівки KNAUF MULTI-FINISH.

Після всього вищевикладеного необхідно зашпаклювати головки шурупів. Якщо вкручування зроблено правильно, то ця операція проводиться невеликою кількістю шпаклівки за допомогою малого шпателя.

Для вирівнювання фактури швів можна їх злегка прошліфувати з допомогою пристосування для шліфування стиків між гіпсокартонними листами зі змінною шліфувальною сіткою, після чого виконати ґрунтування поверхні листів універсальної глибокопроникаючою грунтовкою МОМЕНТ, АРТИСАН № 7 або CERESIT CT17 і при необхідності нанести шар фінішної тонкошарової шпаклівки-безпіщанки EUROGIPS SATEN.

У разі встановлення фальшстін в приміщеннях з невеликою площею (горища, санвузли, мансарди, комори, гардероби, сходові клітки тощо) доцільно використовувати малоформатний гіпсокартон та економ профілі CD 47/17 і UD 17/25. Витрата економ профілів такий же, як і при влаштуванні фальшстіни із застосуванням звичайного профілю.