Фальш стіна на гіпсовом клеї

Гіпсокартонна фальшстна KNAUF на гіпсовому клеї

Фальш стіна на гіпсовом клеї

Витрата матеріалів на 1 м2 конструкції з гіпсовим клеєм KNAUF PERLFIX:

  1. Лист г/к 12,5 мм - 1,05 м2
  2. Стрічка серпянка - 1 м. пог.
  3. Гіпс шпакл. FUGENFULLER - 0,3 кг
  4. Гіпсовий Клей PERLFIX - 5-7,5 кг

Інструкція з монтажу гіпсокартонної фальшстіни KNAUF на гіпсовому клеї PERLFIX

Гіпсокартонна фальшстіна або пристінна конструкція - це облицювання існуючої стіни гіпсокартонними листами з метою її вирівнювання.

Монтаж гіпсокартону з використанням гіпсового клею KNAUF PERLFIX є самим простим і економічним, але в той же час, вимагає певних професійних навичок.

Завдяки максимальному збереженню корисної площі технологія ідеально підходить для "тісних" приміщень (горищ, санвузлів, мансард, комор, гардеробів, сходових клітин тощо), а також дверних та віконних відкосів. В залежності від параметрів і якості підстав існує кілька способів приклеювання:

Варіант "A" тонкошаровий спосіб для рівних підстав (гладкий бетон, рівна цегляна або блокова кладка з добре заповненими швами).

Монтаж фальшстіни слід починати з очищення існуючої стіни від пилу, жирових плям, старих покриттів (фарби, шпалер і т. д.), після чого основу слід ретельно прогрунтувати глибоко проникаючою грунтовкою МОМЕНТ, АРТИСАН №7 або CERESIT CT17. Поперечні крайки гіпсокартонних листів, що не мають обнижений, повинні бути завчасно розшиті фасками не менше 8 х 8 мм за допомогою ножа для різання гіпсокартону.

На кожен лист по його периметру і по центру за допомогою напівтертка зубчастого (10 - 12 мм) рівними смугами наноситься гіпсовий клей KNAUF PERLFIX.

Після нанесення клею, листи встановлюються вертикально на підкладки висотою не менше 10 мм від підлоги і притискаються до стіни. Для надійного приклеювання рекомендується простукати гіпсокартон в місцях приклеювання гумовим молотком.

Варіант "Б" спосіб приклеювання на гипсоклеєві грудки для підстав з нерівностями до 20 мм (ніздрюватий бетон, цегляна або блокова кладка середньої якості).

Монтаж фальшстени слід починати з очищення існуючої стіни від пилу, жирових плям, старих покриттів (фарби, шпалер і т. д.), після чого основу слід ретельно прогрунтувати глибоко проникаючою грунтовкою МОМЕНТ, АРТИСАН №7 або CERESIT CT17. Поперечні крайки гіпсокартонних листів, що не мають обнижений, повинні бути завчасно розшиті фасками не менше 8 х 8 мм за допомогою ножа для різання гіпсокартону.

На кожен лист по всій його площині за допомогою кельми наноситься гіпсовий клей KNAUF PERLFIX грудками висотою 30 - 50 мм з відстанню між грудками 300 - 350 мм.

Після нанесення клею, листи встановлюються вертикально на підкладки висотою не менше 10 мм від підлоги і притискаються до стіни. Для надійного приклеювання рекомендується простукати гіпсокартон по всій площині гумовим молотком, поки клей "дихає" виставити по вертикалі відносно один одного за допомогою правила.

У всіх двох випадках правильно виготовленні шви між листами гіпсокартону відіграють вирішальну роль у тому, як буде виглядати готова фальшстена в цілому. Щоб уникнути розтріскування шви необхідно зміцнити бандажної стрічки (стрічкою-серпянкой). Однаково підходять паперова перфорована стрічка і стрічки зі скловолокна, як гладкі (флізелінові), так і сітчасті самоклеючі (серпянки).

Порядок робіт залежить від виду застосовуваної стрічки.

Якщо використовуємо паперову стрічку або гладку стрічку з скловолокна, то на шов з допомогою шпателя попередньо наноситься тонкий шар заповнювач для швів KNAUF FUGENFULLER. Відразу після накладення шпаклівки потрібно втиснути в неї паперову стрічку або гладку стрічку з скловолокна. Зручніше за все це зробити за допомогою вузької (наприклад, 50 мм) шпателя. Лінія стику плит повинна припадати на середину стрічки. Після цього потрібно дати шпаклевочному матеріалу підсохнути і потім широким (наприклад, 100 мм і більше) шпателем остаточно випрасувати шов, звертаючи увагу на те, щоб зашпаклеванный шов разом з сусідніми плитами становив загальну поверхню.

Якщо при вирівнюванні на поверхні шва з'являються невеликі подряпини, то їх видаляти не варто, оскільки операцію в будь-якому випадку доведеться повторити ще раз начисто.

У разі застосування для обробки швів самоклеїться сітчастої стрічки (серпянки), її необхідно кріпити (клеїти) безпосередньо на шов між гіпсокартонними листами, і тільки після цього приступати до закладення шпаклівкою. При цьому, шпаклівка із зусиллям вдавлюється в сітку так, щоб вона проникла в комірки сітки.

Повторне вигладжування як у першому, так і в другому випадку проводиться після повного висихання першого шару шпаклівки. Ідеальним для цього буде застосування фінішної грануфлекс шпаклівки KNAUF MULTI-FINISH.

Після всього вищевикладеного проводиться грунтування поверхні листів універсальної глибокопроникаючою грунтовкою АРТИСАН № 7 або CERESIT CT17 і при необхідності наноситься шар фінішної тонкошарової шпаклівки.

У разі встановлення фальшстіни в приміщенні з невеликою площею (чердак, санвузол, мансарда комора, гардероб, сходова клітка), доцільно використовувати малоформатний гіпсокартон.