Перегородка із ГК

Перегородка KNAUF

Перегородка KNAUF

 

Інструкція з монтажу гіпсокартонної перегородки KNAUF

Гіпсокартонна перегородка KNAUF являє собою каркас з металевих профілів, облицьований листами гіпсокартону з обох сторін.

Монтаж перегородки слід починати з вибору розмірів направляючих профілів U50, U75 або U100 і парних їм стоєчних профілів С50, С75 або С100. Вибір найчастіше залежить від висоти приміщення, а також від параметрів вбудованих та сполучуваних з перегородкою елементів таких, як ширина дверних косяків, товщина теплозвукоізоляції, перетин електрокабелів, розміри вентиляційних каналів, розподільних коробок і т. д. В найбільш загальних випадках рекомендується використовувати профілі перетином 50 мм (U50 і С50) при висоті приміщення 2,5 м, профілі перетином 75 мм (U75 і С75) при висоті приміщення до 4,0 м і профілі перетином 100 мм (U100 і С100) при висоті приміщення понад 4,0 м.

У місці установки перегородки, після попередньої розмітки по несучих підстав (підлога і стеля), строго в одній площині встановлюються направляючі профілі U з розривами по підлозі в місцях розташування дверних прорізів. Профілі легко проризаются ножицями по металу. Їх кріплення до підстав проводиться ударними дюбелями (дюбелями швидкого монтажу) довжини з кроком не більше 800 мм. Для віброізоляції на тильну сторону направляючих профілів U наклеюється демпферна стрічка зі спіненого поліуретану.

В напрямні профілі U, спочатку в нижній, а потім у верхній вставляються стієчні профілі C, відрізані по висоті приміщення. Стоякові профілі вирівнюють строго по вертикалі з кроком між їх осями 600 мм, місця з'єднання профілів C і U фіксуються саморізами зі свердлом 3,5 х 9,5/11 мм. Важливо, щоб відкрита сторона кожного стійкового профілю "дивилася" у напрямку монтажу гіпсокартону - це класична німецька установка. При такому монтажі гіпсокартонний лист буде спочатку прикріплений до бічної стінки стійкового профілю ближче до її денця, і потім профіль не зігнеться при монтажі наступного листа в точці, віддаленій від денця профілю.

Потім з одного боку перегородки проводиться монтаж гіпсокартонних листів. Поперечні кромки листів, що не мають обнижений, повинні бути завчасно розшиті фасками не менше 8 х 8 мм за допомогою ножа для різання гіпсокартону. Листи кріпляться вертикально до отриманого металокаркасу саморізами по металу 3,5 х 25 мм з кроком не більше 250 мм Горизонтальні стики сусідніх листів повинні бути зміщені відносно один одного мінімум на 50 см, нижній і верхній фрагменти листів, звернені до підлоги і стелі, також не повинні бути коротшими 50см. див.мал. Крім того, слід пам'ятати, що гіпсокартон не може спиратися безпосередньо на підлогу, відстань між кромкою листа і підлогою має бути близько 10 мм.

Після обшивки однієї із сторін перегородки гіпсокартоном в її порожнині монтуються необхідні комунікації, електропроводка прокладається і т. д.

Згідно з подальшою черговістю, між стоечними профілями C закладається звукоізоляційний шар з мінеральної вати KNAUF INSULATION (рулонної або листової). Вата повинна щільно заповнити проміжок між профілями і не повинна сповзати під власною вагою.

Аналогічно кріпляться гіпсокартонні листи із зворотного боку перегородки. Для додання жорсткості конструкції і поліпшення звукоізоляції стики між листами з різних сторін перегородки розташовуються в шаховому порядку зі зміщенням, як було зазначено вище.

Правильно виготовленні шви між листами гіпсокартону відіграють вирішальну роль у тому, як буде виглядати готова перегородка в цілому. Щоб уникнути розтріскування шви необхідно зміцнити бандажної стрічки (стрічкою-серпянкой). Однаково підходять паперова перфорована стрічка і стрічки зі скловолокна, як гладкі (флізелінові), так і сітчасті самоклеючі (серпянки).
Порядок робіт залежить від виду застосовуваної стрічки.

Якщо використовуємо паперову стрічку або гладку стрічку з скловолокна, то на шов з допомогою шпателя попередньо наноситься тонкий шар заповнювач для швів KNAUF FUGENFULLER. Відразу після накладення шпаклівки потрібно втиснути в неї паперову стрічку або гладку стрічку з скловолокна. Зручніше за все це зробити за допомогою вузької (наприклад, 50 мм) шпателя. Лінія стику плит повинна припадати на середину стрічки. Після цього потрібно дати шпаклевочному матеріалу підсохнути і потім широким (наприклад, 100 мм і більше) шпателем остаточно випрасувати шов, звертаючи увагу на те, щоб зашпаклеваний шов разом з сусідніми плитами становив загальну поверхню.

Якщо при вирівнюванні на поверхні шва з'являються невеликі подряпини, то їх видаляти не варто, оскільки операцію в будь-якому випадку доведеться повторити ще раз начисто.

У разі застосування для обробки швів самоклеїться сітчастої стрічки (серпянки), її необхідно кріпити (клеїти) безпосередньо на шов між гіпсокартонними листами, і тільки після цього приступати до закладення шпаклівкою. При цьому, шпаклівка із зусиллям вдавлюється в сітку так, щоб вона проникла в комірки сітки.

Повторне вигладжування як у першому, так і в другому випадку проводиться після повного висихання першого шару шпаклівки. Ідеальним для цього буде застосування фінішної грануфлекс шпаклівки KNAUF MULTI-FINISH.

Після всього вищевикладеного необхідно зашпаклювати головки шурупів. Якщо вкручування зроблено правильно, то ця операція проводиться невеликою кількістю шпаклівки за допомогою малого шпателя.

Для вирівнювання фактури швів можна їх злегка прошліфувати з допомогою пристосування для шліфування стиків між гіпсокартонними листами зі змінною шліфувальною сіткою, після чого виконати ґрунтування поверхні листів універсальної глибокопроникаючою грунтовкою МОМЕНТ, АРТИСАН № 7 або CERESIT CT17 і при необхідності нанести шар фінішної тонкошарової шпаклівки.

У разі встановлення перегородки у приміщенні з невеликою площею (чердак, санвузол, мансарда тощо) доцільно використовувати малоформатний гіпсокартон